Skip to content Skip to footer

V rámci projednávání konsolidačního balíčku v Senátu, který nakonec novelu 65 zákonů většinově podpořil, navrhl senátor, starosta Letohradu a signatář iniciativy Hlas samospráv Petr Fiala, který je členem senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí doprovodné usnesení, které mělo vyzvat vládu k předložení novely zákona o rozpočtovém určení daní pro kraje. Usnesení nakonec podpořilo 26 senátorů, 3 byli proti a 44 se hlasování zdrželo.

„Vzhledem k tomu, že jsem také krajským zastupitelem Pardubického kraje, tak jednoznačně vnímám potřebu narovnat stávající dramatické rozdíly v daňových příjmech pro kraje. Proto klub KDU-ČSL a nezávislí na můj návrh předložil na hlasování doprovodné usnesení, které mělo vyzvat Vládu České republiky k předložení novely zákona o rozpočtovém určení daní pro kraje, která by reflektovala aktuální vývoj v jednotlivých krajích formou navrhovaných ukazatelů, předložených Asociací krajů České republiky. Bohužel v rámci klubu ODS a TOP 09 byli pouze tři senátoři pro, ostatní se hlasování zdrželi nebo byli proti,“ uvedl senátor a starosta Letohradu Petr Fiala. „Osobně mne výsledek hlasování velice mrzí, ale pevně věřím, že se téma změny rozpočtového určení daní pro kraje vrátí na stůl co nejdříve, protože bychom měli tuto letitou disproporci mezi regiony napravit,“ doplnil letohradský starosta Fiala.

Výsledky hlasování o navrženém doprovodném usnesení: 
Pro – 26, proti – 3, 44 se zdrželo hlasování

ODS a TOP 09: Pro – 3, proti – 3, 28 se zdrželo hlasování

STAN: Pro – 9, proti – 0, 6 se zdrželo hlasování

KDU-ČSL a nezávislí: Pro – 11. proti – 0, 1 se zdržel hlasování

SEN 21 a Piráti: 5 se zdrželo hlasování

ANO a SOCDEM: Pro – 3, 1 se zdržel hlasování

Nezařazení: 3 se zdrželi hlasování

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.