Skip to content Skip to footer

advokát, člen představenstva Hospodářské komory ČR

Brief info

JUDr. Petr Michal, Ph.D.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, na které taktéž absolvoval doktorské studium. Zúčastnil se i ročního pobytu na Humboldtově univerzitě v Berlíně, kde se věnoval občanskému právu a insolvenčnímu řízení s přeshraničním prvkem.

Věnuje se zejména civilnímu procesu a insolvenčnímu a obchodnímu právu a aktuálně se také zaměřuje na energetiku, dopravu a nová témata, jako je udržitelnost a ESG. Pravidelně publikuje články v odborných publikacích a přednáší na konferencích a seminářích.

Petr Michal je velice aktivní v Hospodářské komoře České republiky, od roku 2023 zastává člena představenstva Hospodářské komory České republiky a již od září 2021 zastává pozici předsedy představenstva a Hospodářské komory hlavního města Prahy. Své aktivity zaměřuje zejména na budování lepšího prostředí pro podnikatele a dlouhodobé zkvalitňování podnikatelského prostředí v České republice.

Vedle své advokátní praxe a aktivitám ve prospěch podnikatelů v České republice působí také jako insolvenční správce – je členem Rady expertů Asociace insolvenčních správců a odborné sekce České advokátní komory pro otázky insolvenčního práva ale také jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.