Skip to content Skip to footer

hejtman Pardubického kraje

Brief info

JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

Narodil se 22. září 1982 v Ústí nad Orlicí. Po maturitě na gymnáziu Česká Třebová vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, posléze zde absolvoval i doktorské studium. V roce 2006 byl poprvé zvolen do zastupitelstva města Česká Třebová. V letech 2010 – 2012 byl radním města,
kterým se stal opět v roce 2023. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Pardubického kraje. V roce 2011 byl zvolen do funkce uvolněného člena rady Pardubického kraje pro oblast zdravotnictví a následující rok potom hejtmanem Pardubického kraje. Opětovně byl zvolen hejtmanem v letech 2016 a 2020. V posledních krajských volbách vedl koaliční kandidátku 3PK – Pro prosperující Pardubickýkraj.

Na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se několik let věnoval pedagogické činnosti na Katedře správního práva a správních věd a na Katedře finančního práva. K jeho zálibám patří lyžování, cyklistika, amatérské divadlo a historie.

Je členem Sociální demokracie.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.