Skip to content Skip to footer

Senátor, emeritní primátor Mostu, radní města

Brief info

Mgr. Jan Paparega

Narodil se 13. září 1981 v Mostě. Vystudoval víceleté gymnázium v Mostě a Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Po složení advokátních zkoušek si zřídil vlastní advokátní kancelář, zaměřuje se na občanské a obchodní právo.
V komunálních volbách v roce 2010 byl zvolen do Zastupitelstva města Mostu. O čtyři roky později obhájil mandát zastupitele města a následně byl v prosinci 2014 zvolen primátorem. Pozici obájil i v roce 2018, kdy byl lídrem kandidátky hnutí ProMOST, jehož je od roku 2017 1. místopředsedou. V krajských volbách v roce 2020 byl zvolen jako člen hnutí ProMOST zastupitelem Ústeckého kraje, a to na kandidátce uskupení „LEPŠÍ SEVER“. V roce 2022 byl po třetí zvolen primátorem města. Na svoji funkci však 15. prosince 2022 rezignoval, a to s účinností ke konci roku 2022, neboť se zároveň v roce 2022 stal také senátorem v obvodu č. 4 – Most a souběh obou funkcí považoval za časově neslučitelný. Nadále však zůstává radním města.
V Senátu je členem Senátorského klubu ODS a TOP 09, je rovněž členem Výboru pro sociální politiku. Je 1. místopředsedou hnutí ProMOST.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.